Darbo skelbimai
Prekės ir paslaugos

Darbo paieškos: keli patarimai, kurie padės surasti naują darbovietę

Jei jau ne vienerius metus praleidote savo dabartinėje darbovietėje ir nesulaukėte pareigų bei atlyginimo pakėlimo, greičiausiai jaučiatės deramai neįvertinti ir vis dažniau pagalvojate apie galimybę pakeisti savo dabartinį darbą. Žinoma, kuo ilgiau praleidžiame vienoje darbovietėje, tuo sudėtingiau mums būna žengti žingsnį link naujo darbo paieškų. Tačiau nepaisant to, tokį sprendimą turime žengti, jei savo darbovietėje nesijaučiame laimingi ir darbas mums nebekelia jokio malonumo.

Tam, kad jums būtų lengviau žengti žingsnį pirmyn, pirmiausia turite suprasti, jog nėra kur skubėti ir jūs turite tiek laiko, kiek tik jo prireiks. Tik, be abejo, darbo paieškas turėtumėte vykdyti vis dar turėdami savo senąjį darbą, nes priešingu atveju galite susidurti su dideliu stresu ir pernelyg didele skuba, lemiančia neteisingus sprendimus. Taigi, jei vis dar dirbsite savo dabartinėje darbovietėje ir darbo paieškoms skirsite pakankamai laiko, viskas turėtų eitis daug sklandžiau.

Taip pat svarbu, kad jūs susipažintumėte ir su dabartine darbo rinka. Jei jau senokai teko ieškoti darbo, jūs galite būti visiškai atitrūkę nuo darbo pasiūlymų pasiūlos ir pačių darbo paieškų. Jei išanalizuosite rinką, atkreipdami savo dėmesį į darbo pasiūlymus, darbuotojams keliamus reikalavimus, siūlomas darbo sąlygas ir vidutinį atlyginimą, jums bus daug lengviau nustatyti ir realistiškus lūkesčius, kuriais vadovaudamiesi ieškotumėte naujos darbo vietos.

Žinoma, visame šiame procese didelį vaidmenį vaidins ir darbo skelbimai, todėl pasistenkite neskubėdami peržiūrėti darbo skelbimų portaluose skelbiamus darbo skelbimus, kurių bus daugybė. Tiesą sakant, darbo skelbimų portalai šiandien yra pagrindinės priemonės, kuriomis naudojasi darbuotojų ieškantys darbdaviai ir žmonės, ieškantys naujų darbo vietų. Todėl tokių specializuotų portalų pagalba galėsite daug paprasčiau surasti jūsų keliamus reikalavimus atitinkančius darbo pasiūlymus.

Kita vertus, prieš pradėdami darbo paieškas, būtinai pasirūpinkite keliais svarbiais dalykais, kurie yra jūsų konkrečių lūkesčių nustatymas ir jūsų gyvenimo aprašymas (CV). Jei žinosite savo lūkesčius, jums bus daug lengviau atrūšiuoti rinkoje prieinamus darbo pasiūlymus, atsijojant tuos, kurie jums nėra tinkami, ir pasiliekant tik tuos, kurie atitinka jūsų nustatytus prioritetus.

Tuo tarpu jūsų gyvenimo aprašymas suvaidins ypatingai svarbų vaidmenį, kadangi tai bus pagrindinis pirminės informacijos šaltinis, kurį gaus darbdaviai. Būtent jūsų gyvenimo aprašymo pagalba jie sužinos apie jūsų turimą patirtį ir žinias. Tačiau jūsų CV turi būti kuo originalesnis ir gebantis lengvai išsiskirti iš daugybės kitų CV, kurių sulauks darbuotojų ieškančios įmonės. Jei į konkrečią darbo vietą pretenduoja šimtai skirtingų kandidatų, kaip manote, kokia tikimybė, jog šabloniškai atrodantis CV bus tinkamai įvertintas? Todėl pasistenkite skirti daugiau pastangų tam, jog jūsų gyvenimo aprašymas atrodytų labai originaliai ir lengvai pritrauktų dėmesį.

lt_LTLithuanian