Gyvūnai

Gyvūnų laidojimas – ką turėtų atminti kiekvienas šeimininkas

Gyvunu laidojimas

Augintiniai mums suteikia labai daug džiaugsmo, šilumos, meilės ir nepamirštamų akimirkų. Jų dėka mes nesijaučiame vieniši ir visuomet žinome, kad turėsime draugą, kuris mūsų niekuomet neišduos ir nepaliks. Ir, žinoma, augindami gyvūnėlį nė nenorime pagalvoti apie akimirką, kuomet mums teks su juo atsisveikinti. Kaip bebūtų, nei vienas negyvename amžinai, todėl anksčiau ar vėliau tenka susitaikyti su augintinio netektimi. Tai būna labai skaudi akimirka. Tai laikas, kuomet atrodo, kad mes praradome dalį savo gyvenimo. Tačiau, kad ir kaip bebūtų sunku, reikia suprati, kad tai yra neišvengiama, todėl būtina pasirūpinti tinkamu augintinio palaidojimu. Be abejo, tokiais atvejais anaiptol ne kiekvienas šeimininkas savo augintinį laidoja atsižvelgdamas į visus šiandieninius reikalavimus bei galiojančius įstatymus (ką jau kalbėti apie tai, kad didelė dalis žmonių apie tai apskritai nėra girdėję), todėl jei jums teko susidurti su tokia skaudžia augintinio netektimi, nepamirškite, kad gyvūnų laidojimas turi būti atliekamas gyvūnų kapinėse – tam skirtoje vietoje. Jas galima rasti Vilniuje, todėl jei jums buvo kilusi mintis mirusį augintinį palaidoti netoli savo gyvenamosios vietos, tokių ketinimų atsisakykite. Tai padės išvengti įvairių galimų nepatogumų.

Tuo tarpu, jei nesate girdėję nei apie gyvūnų kapines nei apie tinkamą jų laidojimo procesą, visą reikalingą informaciją galite rasti internete. Be to, šiandien galima pasinaudoti ir gyvūnų laidojimo paslaugomis, kurias teikia šioje srityje besispecializuojantys profesionalai. Toks sprendimas padeda dar paprasčiau ir efektyviau įgyvendinti visas svarbiausias užduotis.

Jei norite, kad jūsų augintinis būtų palaidotas labai pagarbiai, reikėtų pasirinkti ir gyvūnėliui pritaikytą karstą bei nepamiršti ant kapavietės pastatyti paminklą, kuriame būtų iškaldintas augintinio vardas ir gimimo bei mirties datos. Visa tai rodo, kad šeimininkams augintinis reiškė labai daug. Tai taip pat yra labai puikus pavyzdys kitiems augintinių šeimininkams, kuris paskatina juos elgtis atsakingai ir nepažeisti galiojančių įstatymų, kurie draudžia augintinius laidoti ne tam skirtose vietose. Taigi, jei susiduriate su tokiomis skaudžiomis situacijomis, nedvejodami susisiekite su gyvūnų laidojimo paslaugų teikėjais.

lt_LTLithuanian