Pradėti naują verslą – nemenkas iššūkis. Ypač, jei su juo susiduriate pirmą kartą. Negana to, kad turite pasirūpinti veiklos idėja, paslaugos ar produkto gamyba, pardavimais, komandos formavimu, biuro įkūrimu ir begale kitų reikalų, svarbu tinkamai parengi įmonės steigimo dokumentus. Nors iš esmės šis darbas nėra sudėtingas, jis reikalauja specifinių žinių ir nemažai jūsų laiko. Kad procesas vyktų paprasčiau, svarbu tinkamai pasirengti ir išanalizuoti tam tikrą informaciją. Ką reikia žinoti steigiant įmonę?
UAB steigimas
Dažniausiai Lietuvoje įregistruojamos UAB įmonės. Ką reikia žinoti steigiant tokią įmonę?
- Minimalus įstatinis kapitalas – 2500 Eur.
- Tokia bendrovė privalo turėti pavadinimą, atitinkantį įstatymų reikalavimus. Jis turi būti nepanaudotas ir įregistruotas Juridinių asmenų registre.
- Svarbu paruošti privalomus dokumentus. Pagrindiniai dokumentai yra: steigimo aktas, įstatai, steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas, registracijos adresas (buveinė).
Mokesčiai
Steigiama įmonė privalo turėti direktorių ir buhalterį arba apskaitą tvarkančią bendrovę. Bet kokia veikianti įmonė taip pat turi pateikti metines finansines ataskaitas. Lietuvoje įregistruotos įmonės turi pagrindinę mokesčių bazę, kuri apskaičiuojama sudėjus visas pajamas, uždirbtas tiek Lietuvoje, tiek kitose užsienio šalyse. Pagrindiniai mokesčiai – pelno mokestis (15 %, 5 % arba 0 %, priklaiusomai nuo veiklos pobūdžio), PVM (pridėtinės vertės mokestis), taikomas juridiniams asmenims, kurių pajamos per metus viršijo 45 000. Įmonėms taip pat taikomas GPM (gyventojų pajamų mokestis) ir „Sodros“ įmokos. Šie mokesčiai skaičiuojami nuo darbuotojų darbo užmokesčio.
Kaip palengvinti procesą?
Jei jums ne tik įdomu, ką reikia žinoti steigiant įmonę, bet ir norėtumėte sulaukti pagalbos iš profesionalų, kreipkitės į buhalterijos ar mokesčių konsultacijų paslaugas teikiančias bendroves. Jos padės ne tik norint įregistruoti naują įmonę, bet ir kitais svarbiais klausimais, pavyzdžiui, įmonės perregistravimo konsultacijos, finansų valdymas, įmonės planas verslo pradžiai, plėtrai ar biudžeto sumažinimui. Tai ypatingai aktualu, jei įmonė nedidelė ir neturi savo buhalerijos skyriaus arba užduočiai tinkamų specialistų. Buhalterijos ir mokesčių konsultantai padės įsteigti bendrovę, išsigryninti planus ir biudžeto viziją, bei suprasti, kaip valdyti finansus.