Laisvalaikis

Kaip išrinkti dovaną kolegai?

Daugelis įmonių savo viduje taiko įvairias šventines tradicijas, o viena iš jų – kalėdinių dovanų keitimasis tarp darbuotojų. Paprastai tai simbolinės, pagal susitarimą 10-20 eurų siekiančios dovanėlės, kuriomis numatytą dieną darbuotojai apsikeičia prieš tai ištraukę vardus.

Kad būtų šiek tiek įdomiau, numatoma kokia nors konkreti suma, pavyzdžiui, 7,77 ar 18,95, ir būtina sąlyga – pridėti pirkimo čekį. Dar kitais atvejais, dovana turi būti iš tos raidės, koks yra ištraukto kolegos vardas ir pan. Tai šiai gražiai tradicijai suteikia dar daugiau šarmo ir šiek tiek ekstremalumo. Vis dėlto, ir be visų šių papildomų trukdžių, išrinkti kolegai dovaną kartais iš tiesų yra labai nelengva. O jeigu dar tai kolega, kurio visiškai nepažįstame, dovanos paieškos gali tapti tikru galvos skausmu. 

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų – tai dovanos rinkimas pagal tai, kas patinka pačiam. Renkant dovaną žmogui, kuris nėra artimasis, nelabai žinome, kuo jis domisi ir kas jam patinka, geriausia rinktis neutralias arba praktiškas dovanas. Labai svarbu tokiu atveju vengti itin šmaikščių dovanų, jeigu nesate įsitikinęs, kad kolega tai supras ir jam bus priimtina.

Net jeigu ir gerai žmogaus nepažįstate, bent menka detalė gali išduoti jo pomėgius – svarbu galvoti apie dovanos gavėją. Jeigu visiškai nieko originalaus nesugalvojate, galima padovanoti įmantresnių saldėsių ar brangesnį šokoladą, nudžiuginti vardiniu arbatos puodeliu. Tinka personalizuoti graviruoti pakabukai raktams, graviruotas rašiklis, o kai kuriais atvejais pagelbėti gali geriau pažįstantys kolegos.

Tuo atveju, kai bendraujate kiek artimiau, ar bent kažkiek numanote, kas galėtų patikti, galite rinktis asmeniškesnes dovanas. Čia tinka bilietas į naują filmą, o galbūt žinote, kad silpnoji vieta – namų kvapai ar prabangiai kvepianti namų žvakė.

lt_LTLithuanian