Prekės ir paslaugos

Kaip išsirinkti kokybišką temperatūros keitiklį?

Pirmiausia trumpai pažvelkime į tai, kas iš tikrųjų yra temperatūra, tada pažvelkime į kai kuriuos dažniausiai naudojamus temperatūros vienetus ir galiausiai jų keitiklius. Kas yra temperatūra? Temperatūra yra intensyvus dydis ir apibūdina medžiagos energetinę būseną. Visos medžiagos turi atomus ir molekules, kurios nuolat juda, vibruoja arba sukasi. Sudėtinga tema supaprastinta, kuo daugiau jie judės, tuo aukštesnė medžiaga turės temperatūrą. Objekto temperatūrą galima apibrėžti pagal vidutinę jo atomų ir molekulių kinetinę energiją – temperatūros apibrėžimą, kurį galime gana lengvai suprasti. Kelvinas yra pagrindinio fizikinio dydžio, vadinamo termodinamine temperatūra (T), vienetas ir šiuo metu apibrėžiamas kaip 1/273,16 vandens trigubo taško termodinaminės temperatūros dalis (tiksliai 0,01 °C / 32,02 °F).

           Kelvinas yra bazinis temperatūros vienetas SI sistemoje. Kelvino vieneto santrumpa yra K (nėra laipsnio ar laipsnio ženklo). Kelvino vienetą pirmą kartą pristatė Williamas Thomsonas. Kaip minėta anksčiau, kelvinas šiuo metu apibrėžiamas kaip 1/273,16 vandens trigubo taško termodinaminės temperatūros dalis, o absoliutus nulinis taškas yra 0 K. Vieno kelvino dydis yra toks pat kaip Celsijaus laipsnis. Ledo tirpimo temperatūra yra 273,15 K (trigubas vandens taškas yra 273,16 K). Kelvinas dažnai naudojamas moksle ir technikoje. Šiaip tai ne taip dažnai naudojama kasdieniame gyvenime. Kelvino temperatūros simbolis pagal ITS-90 yra didžioji raidė T90.

          Temperatūros jutiklis, tai prietaisas, kuris pakeičia signalą, kur gauna iš temperatūros jutiklio į analogiška signalą, kuris tinkamas tolimesniam naudojimui. Temperatūros jutikliai pasižymi paprastumu ir kokybe, kurią iliustruoja gamintojo suteikta ilgametė garantija. Temperatūros keitiklių konfigūravimas nėra sudėtingas procesas. Šiai dienai, su pažangiomis technologijomis, jūs be vargo tą padarysite patys, savo išmaniųjų telefonų pagalba. Daugiau informacijos rasite https://elintosprekyba.lt/komponentai/signalu-apdorojimo-irenginiai/temperaturos-keitikliai/.

lt_LTLithuanian