Finansai

Kaip lengviau ir greičiau grąžinti paskolas

Jei turite ne vieną paskolą ir tai jus jau kurį laiką labai slegia, neabejotinai svarstote, kokius sprendimus galėtumėte priimti, kad visa tai galėtų būti lengviau išspręsta. Tokiu atveju jums galėtų praversti keli praktiški patarimai.

Atlikite mokėjimus kas dvi savaites

Užuot mokėję mėnesines įmokas už paskolą, kas dvi savaites atlikite pusės paskolos grąžinimo sumos įmokas. Šio metodo privalumai yra dvejopi:

  • Jūsų įmokos bus atliekamos dažniau, todėl susikaups mažiau palūkanų.
  • Per metus atliksite 26 „pusės“ įmokas, o tai reiškia, kad per metus sumokėsite papildomą visą įmoką, taip sutrumpindami paskolos trukmę keliais mėnesiais ar net metais. Pasirinkę šį metodą su 30 metų trukmės būsto paskola, galite ją sutrumpinti iki 26 metų!

Suapvalinkite savo mėnesines įmokas

Suapvalinkite mėnesines įmokas iki artimiausių 50 EUR ir taip be vargo sutrumpinsite paskolos terminą. Pavyzdžiui, jei jūsų automobilio paskola kiekvieną mėnesį kainuoja 220 EUR, padidinkite šį skaičių iki 250 EUR. Skirtumas yra per mažas, kad apčiuopiamai paveiktų jūsų biudžetą, bet pakankamai didelis, kad sutrumpintų paskolos trukmę keliais mėnesiais ir sutaupytų nemažą sumą palūkanų. Jei norite dar didesnio poveikio, apsvarstykite galimybę padidinti įmokas iki artimiausių 100 EUR.

Kasmet atlikite vieną papildomą mokėjimą

Jei mintis apie dviejų savaičių mokėjimus atrodo bauginanti, bet jums patinka mintis kasmet mokėti papildomą įmoką, galite pasiekti tą patį tikslą įsipareigodami mokėti tik vieną papildomą įmoką per metus. Taip pajusite spaudimą tik kartą per metus ir vis tiek sutrumpinsite paskolos trukmę keliais mėnesiais ar net metais. Šiam kartą per metus atliekamam mokėjimui panaudokite premiją už darbą, grąžintus mokesčius ar kitą netikėtai gautą sumą.

Paskolų refinansavimas

Vienas geriausių būdų anksčiau laiko grąžinti paskolą – jas refinansuoti. Jei nuo tada, kai paėmėte paskolą, sumažėjo palūkanų normos arba labai pagerėjo jūsų asmeniniskredito reitingas, tai gali būti protingas pasirinkimas. Svarbu pažymėti, kad refinansavimas yra prasmingiausias, jei jis gali padėti greičiau išmokėti paskolą. Tai galite pasiekti sutrumpindami paskolos trukmę – šią galimybę galite lengvai sau leisti dėl mažesnės palūkanų normos. Kita priemonė tam pačiam tikslui pasiekti – nekeisti paskolos trukmės ir, turint mažesnes mėnesines įmokas, taikyti vieną iš pirmiau minėtų būdų, kaip sutrumpinti bendrą paskolos trukmę.Daugiau: https://paskoluabc.lt/straipsniai/refinansavimas/

lt_LTLithuanian