Prekės ir paslaugos

Kodėl derėtų skirti nemažai dėmesio laikrodžio pasirinkimui?

Daugelis pirkėjų laikrodį renkasi atidžiai – skiria pakankamai dėmesio. Tam yra kelios svarbios priežastys.

Vienas ar… penki?

Kokybiskas laikrodisPirmoji priežastis – kultūrinė. Lietuvoje įprastas variantas – turėti vieną laikrodį ir jį segėti tiek kasdien, tiek per iškilmes. Tačiau kitose šalyse netrūktų pavyzdžių, kai žmogus turi anaiptol ne vieną ir ne du laikrodžius.

Kai ieškoma būtent vieno, tikimasi, kad jis atitiks įvairius norus ir poreikius. Vadinasi, atsižvelgiama į daug skirtingų ypatybių. Tai reiškia, kad renkamasi apgalvotai, „pamatuotai“. Jeigu kaip tik šiuo metu mąstote apie naują pirkinį, tikslinga kryptis būtų Chronos.lt. „Perrelet“? Rasite. „Orient“? Rasite. „Edox“? Irgi rasite. Dargi čia pateikiama aktualios informacijos, kad sprendimą priimtumėte lengviau, kad visa laikrodžių tema taptų aiškesnė.

O kuris variantas geresnis – vienas ar kokie penki laikrodžiai? Kai turite keletą, tampa lengviau derinti, be to, kiekvienas aksesuaras tuomet kuo tinkamiausiai atlieka savo funkciją.

Mėnesiui ar keleriems metams?

Kalbant apie bandymą išsirinkti aktualu paminėti ir laiko perspektyvą. Pavyzdžiui, jeigu manote, kad reikėtų ilgaamžio produkto, veikiausiai žvalgysitės ir mąstysite ne dieną ir ne dvi. O jei kirba mintis „porą mėnesių paturėsiu, vėliau gal kito užsinorėsiu“, tada apsipirkimas paprastesnis, tam tikri kriterijai nublanksta.

Bet retai kada laikrodis perkamas ketinant tik truputį panešioti ir nugrūsti į stalčių. Todėl ieškant nestokojama dėmesio. O kadangi įsigyti galima patogiai internete, niekas netrukdo pasidairyti vieną dieną, kitą dieną ir neskubant užsisakyti tai, kas išties patinka.

Pigiau ar brangiau?

Tarp klausimų – pigumas ir brangumas. Nuo to irgi priklauso, ar pasirenkama greičiau, ar atseikima daugiau laiko.

Apskritai kainos kriterijus įdomus, nes nestinga įvairovės. Tai gali būti ir dešimčių, ir šimtų, ir tūkstančių teritorija, o į kokį segmentą žvalgytis, nėra vieno neginčijamo atsakymo. Jei bandytume sakyti „viskas priklauso nuo…“, suvoktume, kad tas „nuo“ turėtų labai ilgą tęsinį. Nes viskas priklauso nuo gausybės aspektų. Aišku, yra akivaizdžių principų. Pavyzdžiui, kelios dešimtys tūkstančių už laikrodį – keistas sprendimas uždirbant vidutinį atlyginimą.

O atvirkštinis variantas iliustruoja kontrastus: net puikiai pakilus karjeros laiptais ar pan., galima segėti tokį laikrodį, kokio norite. Niekas neliepia įsigyti paties brangiausio. Be abejo, prabangiai atrodantys ir solidžiai kainuojantys šedevrai gali traukti akį.

Panašūs ir skirtingi modeliai

Dar porą pastraipų verta skirti pačių modelių aptarimui. Tiksliau, svarbu nusakyti, jog kai kurie laikrodžių modeliai labai panašūs, todėl neprošal įsigilinti, kuris būtų priimtinesnis. Štai dviejų produktų dizainas kone identiškas, bet vienas produktas yra plonesnis. Arba vienas turi datos langelį, o kitas neturi. Ir t. t.

Yra beveik vienodų, tik ciferblato spalva besiskiriančių aksesuarų. Yra su vienodais ciferblatais, bet besiskiriančių apyrankėmis ir pan. Kas dailiausia? Pirkėjai, pasukę galvą, priima sprendimą ir vėliau segi dailų laikrodį, nekeliantį abejonių savo estetika.

Patikimumas

Tai, apie ką rašyta, yra susiję su naujo laikrodžio pirkimu. Svarbu, kad vieta, iš kurios perkama, būtų patikima. Įsigyti kopiją – ne pats palankiausias rakursas. Deja, toks atvejis gali pasitaikyti dairantis naudoto aksesuaro. Tad siekiant patikimumo visuomet aktualu apgalvoti, ar pirkti, iš kur pirkti ir ką pirkti.

Taigi, aptarus keletą dalykų akivaizdu, jog laikrodžio pasirinkimas yra gana atsakingas. Tai nevienadienis daiktas ir natūraliai tikimasi, kad puikiai veiks ne pusmetį ir ne metus. Čia „žaidžia“ dvi sritys – estetika ir patogumas, todėl galvojimas, ką įsigyti, tampa dar sudėtingesnis. Kita vertus, kai asortimentas solidus (tarkime, Chronos.lt), tas sudėtingumas pavirsta įdomumu.

lt_LTLithuanian