Prekės ir paslaugos

Kuo išsiskiria šiuolaikinės šarvojimo salės?

Dar sąlyginai neseniai, prieš kelis dešimtmečius buvo pakankamai įprasta su mirusiaisiais atsisveikinti tiesiog namuose. Kad ir kaip neįprastai tai skambėtų šiomis dienomis. Tačiau vyresnės kartos žmonės dar tikrai turės tokių prisiminimų. Taigi, viskas keičiasi. Todėl ir laidojimo paslaugos šiomis dienomis suteikia galimybę praktiškai niekuo nesirūpinti. Kas gerokai palengvina ir taip sunkų gyvenimo etapą atsisveikinant su artimaisiais. Tuo labiau, kad tam skirtos specialios patalpos yra pritaikytos tiek vizualine prasme, tiek ir savo funkcionalumu. Jos turi oro kondicionierius, kurie palaiko optimalią temperatūrą. O medžiagos bei spalvos sukuria tinkamą atmosferą, kuri leidžia pagerbti mirusįjį ir taip jį tinkamai išlydėti. Ir būtent tai tampa vienu iš svarbiausių aspektų.

Kas svarbu tradicinėms laidotuvėms?

Daugelis nesunkiai galėtų pasakyti, jog nepavyks apsieiti be šarvojimo salės, be kunigo palaiminimo, be žvakių, be gėlių, kurias dažniausiai atneša ateinantys atsisveikinti ir išreikšti užuojautos. Kadangi tai pakankamai įprasti dalykai, kurie bėgant laikui tapo savaime suprantami. Lygiai kaip ir pagrindinės laidojimo paslaugos, be kurių būtų sudėtinga apsieiti. Aišku, tradicijos taip pat keičiasi. Todėl šiomis dienomis jau vis rečiau galime išgirsti giesmes, skambančias atsisveikinant su mirusiuoju. Nors tai dar išlikę. Tuo labiau, kad kiekvienas gali visiškai laisvai pasirinkti kaip palydėti artimąjį į paskutinę kelionę. Nėra kažkokių labai aiškiai apibrėžtų smulkmenų ar taisyklių, kurių nebūtų galima laižyti. Ir kartu nusižengti tradicijoms.

Ar tikrai reikalingos visos laidojimo paslaugos?

Tai jau kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Tuo labiau, kad tikrai galima savarankiškai spręsti, ko norite, o be ko galbūt pavyks ir apsieiti. Aišku, pavyzdžiui, šarvojimo salės bus vienas iš būtinų aspektų. Kadangi šiomis dienomis jau būtų pakankamai sunku įsivaizduoti atsisveikinimą su mirusiuoju paprasčiausiai namuose. Nors tokių atvejų dar gali pasitaikyti, bet jie tikrai reti. Aišku, už tokias paslaugas reikia mokėti. Todėl tai ne tik papildoma pagalba, bet ir papildomos išlaidos. Kurių daugelis tikrai norėtų išvengti. Bet tikrai naudinga neskubėti ir pagalvoti ar verta kažko atsisakyti.

lt_LTLithuanian