Suaugusiems

Lytiniai santykiai – kaip užtikrinti jų saugumą

prezervatyvai.net

Daugybė žmonių mano puikiai žinantys, kas yra saugus lytinis aktas. Jų nuomone visa tai yra savaime suprantama ir akivaizdu, tačiau tik iki tol, kol susiduriama su įvairiomis lytiniu keliu plintančiomis ligomis arba neplanuotu nėštumu. Todėl medikai niekuomet vartotojams nerekomenduoja manyti esant šios srities specialistais – nepaisant to, koks bebūtų jūsų amžius, visuomet verta atsižvelgti į tai, ką pataria medicinos srities profesionalai. Sutikite – juk naudingų patarimų niekuomet nebūna per daug.

  • Jūs ir jūsų antroji pusė teigiate, kad esate išsityrę nuo visų ligų, tačiau ar esate tuo tikri? Skirtingi gydytojai atlieka skirtingus tyrimus, todėl turėtumėte pasidomėti, kokie tyrimai buvo atlikti jūsų ir jūsų antrosios pusės atveju (pvz., chlamidijų, hepatito, ŽIV, herpio, sifilio, gonorėjos ir kt.). Jei abu būsite tikri, kad nesergate jokiomis lytiniu keliu plintančiomis ligomis, seksas taps kur kas malonesnis ir saugesnis.
  • Šiandien yra labai populiaru mylėtis nenaudojant prezervatyvo, tokiu atveju taikant lytinio akto nutraukimą, tačiau, kaip bebūtų keista, tik nedaugelis žmonių supranta, kad tai nėra efektyvi apsisaugojimo priemonė. Visų pirma, tai niekaip neapsaugo nuo galimybės užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis (ypač jei tai tik vienos nakties meilės nuotykis), o visų antra – mylintis be prezervatyvo lytinio akto metu prieš ejakuliaciją į vaginą patenka dalis spermos, todėl moteris gali pastoti. Jau nekalbant apie tai, kad ejakuliavus šalia moters lytinių organų, sperma vis tiek gali patekti į vaginą, todėl jei su savo antrąja puse artimiausiu metu neplanuojate šeimos pagausėjimo, nepamirškite naudoti prezervatyvų. Tai yra bene saugiausia apsisaugojimo priemonė.
  • Kai kurie vartotojai vis dar mano, kad lytinio akto metu naudoti du prezervatyvus yra saugiau. Tačiau toks sprendimas yra vienas iš prasčiausių. Du lubrikuoti prezervatyvai trindamiesi vienas į kitą gali ne tik lengvai nuslysti, tačiau ir įplyšti.
  • Jei naudojate kontraceptines tabletes, nemanykite, kad praleidusios vos vieną dieną – negalite pastoti. Deja, bet ir vienos tabletės praleidimas gali nulemti neplanuotą nėštumą.
  • Visuomet rūpinkitės savo higiena – tai yra pats geriausias būdas apsisaugoti nuo įvairių ligų.

Naudingais patarimais pasidalino https://www.prezervatyvai.net/

lt_LTLithuanian