IT

POS sistemos parduotuvėms: kas svarbu?

Anksčiau kiekvienoje parduotuvėje matyti paprasti kasos aparatai jau seniai savo vietą užleidę moderniems sprendimams. Daugelyje parduotuvių, viešbučių ar restoranų dabar jau įprasta matyti kompiuterio ekraną. Tai POS sistemos parduotuvėms. Jos leidžia sutaupyti laiko, pagerinti paslaugų kokybę bei automatizuoti darbuotojų veiklą.

POS sistemų sudėtis

POS sistemos parduotuvėms yra ne kas kitas, kaip stipriai modernizuotas kompiuterinis kasos aparatas. Šią sistemą dažniausiai sudaro kelios skirtingos dalys: kompiuterinis terminalas, fiskalinis blokas, kvitų spausdintuvas, pardavėjo bei kliento ekranai, stalčius, skirtas gryniesiems pinigams bei banko kortelių terminalas. Neretai šios programinės įrangos ekranas yra liečiamas, o tai tik dar labiau supaprastina darbą. POS sistemos funkcijos pritaikytos spausdinti ir sąskaitas-faktūras, taip pat pagelbėja patogiau ieškoti prekių, leidžia suskirstyti produktus pagal kategorijas. Visi POS sistemos prietaisai veikia vieningai, o tai leidžia sutaupyti ne tik laiko, bet ir lėšų. Tuo pačiu darbas vyksta gerokai sklandžiau ir pardavimo bei atsiskaitymo operacijos , be abejonės, operatyvesnės ir saugesnės.

Svarbiausi  POS sistemų funkcijų  privalumai

Viena svarbiausių POS sistemos funkcijų – minėtas saugumas. Visos operacijos ir atsiskaitymai atliekami akimirksniu ir,  kai tą daro mašina, o ne žmogus, žmogiškosioms klaidoms tiesiog nelieka nei laiko, nei vietos.

Kita svarbi funkcija – galimybė valdyti daug užsakymų vienu metu. Pardavėjas pats modifikuoja užsakymą ir akimirksniu išsiunčia į kitus skyrius. Tuo pačiu metu mato iš kitų skyrių padarytus ir atsiųstus užsakymus. Mažmeninėje prekyboje tai yra neabejotinai didelis patogumas.

Galiausiai – POS sistemos leidžia lengvai analizuoti pardavimo duomenis.Sistema pateikia visas įmanomas ataskaitas. Tos, savo ruožtu, leidžia analizuoti pirkėjų įpročius ir planuoti ateities pardavimų strategiją.

POS sistemos efektyviai kuria lojalių klientų ratą. Taip yra todėl, jog bet kuri parduotuvė, turėdama šią sistemą, gali turėti lojalumo kortelių programą. Tokių programų gali būti ne viena ir jas  sistema lengvai atpažįsta, akimirksniu pasiūlydama  nuolaidą ar specialų  pasiūlymą.

Neabejotinai labai svarbus klausimas: kiek kainuoja POS sistemos? Jų kaina labai priklauso nuo poreikių, norimų įdiegti operacijų ir šios sistemos įdiegimo bendrovės kainų politikos. Tad, rinkdamiesi tiekėjus, neskubėkite. Paanalizuokite keletą variantų ir išsirinkite tokius partnerius, kurie pasiūlys ne tik patrauklią kainą, bet ir deklaruos pelningą patirtį šioje srityje.

lt_LTLithuanian