Prekės ir paslaugos

Skyrybos: patarimai, kurie padės jas lengviau įveikti

Skyrybos niekuomet nėra lengvos, tačiau turint po ranka keletą gudrybių, galima daug geriau orientuotis šiame procese. Jei sunkiai sprendžiate neseniai įvykusių ar tebevykstančių skyrybų klausimą, galite pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

Nebūkite sau griežti

Perspektyva yra svarbi, ypač kai sprendžiate, kaip susidoroti su skyrybomis. Jei jaučiate kaltę ar gėdą dėl nutrūkusios santuokos, prisiminkite, kad santykiams reikia dviejų žmonių, o santykiams nutraukti – taip pat dviejų žmonių. Kaltė ir gėda yra įprasti jausmai, kurie gali kilti skyrybų etapais. Tačiau atleidimas sau gali padėti jums atsikratyti bet kokio gailesčio ar kaltės jausmo, kurį puoselėjate. Tai gali būti veiksmingas būdas jums žengti į naują gyvenimą. Nepriklausomai nuo to, kas ką pasakė ar padarė santuokos metu, turite išsiaiškinti, kaip emociškai išgyventi skyrybas, kitaip niekada negalėsite gyventi toliau. Atleiskite sau. Suteikite sau reikiamo laiko ir erdvės, kad galėtumėte pradėti kitą gyvenimo etapą.

Suraskite paramos sistemą

Visi, kurie tai patyrė, žino, kad skyrybos yra sunkus emocinis ir dvasinis išbandymas. Pasikliaukite naujais ir senais draugais bei šeimos nariais, kurie padės jums išgyventi sunkiausius laikus. Norint susidoroti su skyrybomis, svarbiausia rasti paramos sistemą. Iš pradžių gali atrodyti, kad stengtis leisti laiką su kitais žmonėmis yra iššūkis, bet nuo to jums bus geriau. Kreipkitės į senus draugus ir sudarykite planus. Arba susiraskite naujų draugų, su kuriais galėtumėte bendrauti ir leisti laiką. Paramos grupės yra puiki vieta bendrauti su kitais žmonėmis, kurie puikiai supranta, ką išgyvenate.

Skirkite laiko rūpinimuisi savimi

Rūpinimasis savimi visada svarbus, tačiau tuomet, kai išgyvenate skyrybas, jis dar reikalingesnis. Skirdami laiko mėgstamiems dalykams – taip, net jei tai reiškia nieko neveikimą – galite pakeisti pasaulį. Vienas iš puikių savęs priežiūros dalykų yra tai, kad ji gali būti bet kokia! Tai gali būti masažas ar nedidelė pramoga, pasivaikščiojimas, susitikimas su draugu išgerti kavos, popietinis pasivažinėjimas automobiliu, laiko skyrimas mankštai… Daryti ką nors dėl savęs ypač svarbu, kai bandote išsiaiškinti, kaip susidoroti su skyrybomis. Skirdami laiko pasirūpinti savimi, galite atsigaivinti tiek emociškai, tiek fiziškai.

Mąstykite pozityviai

Galbūt tai skamba kaip klišė, tačiau pozityvaus mąstymo galia yra būtent tokia, kaip ir sakoma – labai galinga. Iš pradžių gali būti sunku, ypač jei kovojate su skyrybų depresija. Tačiau praktikuodamiesi galite išmokyti savo smegenis įžvelgti teigiamas dalykų puses. Tai gali padėti jums prisitaikyti prie naujo gyvenimo geriau nei bet kas kitas. Atkreipkite dėmesį, kad jei su skyrybomis susiję vaikai, tai yra ypač svarbi lygties dalis. Būdami tėvai, norite modeliuoti elgesį, rodantį sveikus būdus, kaip įveikti sunkius gyvenimo laikotarpius.

Daugiau: Skyrybos notaras

lt_LTLithuanian