Gyvūnai

Vokiečių aviganių veislės šunų informacija ir asmenybės bruožai

Protingas ir lengvai dresuojamas vokiečių aviganis yra labai aktyvus ir mėgsta turėti ką veikti. Todėl jiems reikia kasdien daug judėti, nes kitaip jie tampa išdykę arba pernelyg susijaudinę.

Kad išvengtų pernelyg didelio sargo ir agresyvaus elgesio, vokiečių aviganiai turėtų būti socializuojami ir mokomi paklusnumo nuo ankstyvo amžiaus.

Vokiečių aviganiai užauga iki 25 cm ūgio ir sveria iki 41 kg.

Tai gerai proporcingas šuo. Galva plati ir gražiai susiaurėja iki aštraus snukio. Ausys gana didelės ir stačios. Nugara tiesi ir raumeninga, o uodega krūminė ir lenkta žemyn. Kailis tankus ir šiurkštus, gali būti juodas, raugintas, juodai raugintas arba pilkas. Kailis turėtų būti šiurkštus ir vidutinio ilgio, tačiau pasitaiko ir ilgaplaukių egzempliorių.

Veislė gyvena apie 10-12 metų.

Asmenybė:

Vokiečių aviganiai gerai sutaria su vaikais ir kitais naminiais gyvūnais, jei auginami kartu su jais, tačiau dėl savo apsauginių instinktų jie linkę įtariai žiūrėti į nepažįstamuosius.

Ši veislė laikoma protinga ir lengvai dresuojama.

Kai kurie prastai išveisti vokiečių aviganiai gali būti hiperaktyvūs ir nervingi. Kartu su prasta socializacija ir netinkamu mokymu kyla pernelyg didelio budrumo ir agresyvaus elgesio rizika.

Gyvenimas su:

Vokiečių aviganiai yra dideli, stiprūs ir pasižymi stipriu apsaugos instinktu, todėl reikia būti labai atsargiems ir pirkti vokiečių aviganius iš geros reputacijos veisėjų. Prastai išveisti šunys yra labiau linkę nervintis.

Kad išvengtų pernelyg didelio sargo ir agresyvaus elgesio, vokiečių aviganiai turėtų būti kruopščiai socializuojami ir nuo mažens mokomi paklusnumo. Jie turėtų būti su šeima ir nuolat prižiūrimi bendrauti su žmonėmis ir kitais kaimynystėje gyvenančiais naminiais gyvūnais; jie neturėtų būti laikomi vieni arba su kitais šunimis veislyne ar kieme.

Vokiečių aviganiai yra aktyvūs ir mėgsta turėti ką veikti. Jiems reikia kasdien daug judėti, nes kitaip jie gali įsivelti į muštynes arba tapti pernelyg susijaudinę.

Maždaug du kartus per metus šuo meta daug kailio, likusį laiką jis nuolat meta mažesnį kiekį. Kad kailis neslinktų ir gražiai atrodytų, šukuokite jį bent porą kartų per savaitę.

Istorija:

Vokiečių aviganis, kaip rodo pavadinimas, yra Vokietijoje kilusi veislė. Jie buvo išvesti XIX a. pabaigoje sukryžminus įvairias ganyklinių šunų veisles. Veislė buvo griežtai atrinkta ir sparčiai vystėsi. Jungtinėje Karalystėje šie šunys žinomi kaip alzasai, nes po Pirmojo pasaulinio karo veisėjai norėjo apsaugoti šią veislę nuo prieš vokiečius nukreipto pasipiktinimo.

Vokiečių aviganius į Jungtines Valstijas atvežė iš Pirmojo pasaulinio karo namo grįžę kareiviai. Šią veislę išgarsino kino filmų žvaigždės Stiprioji širdis ir vėliau Rin Tin Tinas. Antrojo pasaulinio karo metais vokiečių aviganiai buvo mėgstamiausia karinių šunų veislė. Pirmieji šunys vedliai buvo vokiečių aviganiai. Šiandien jie yra viena populiariausių šunų veislių Amerikoje. 1999 m. vokiečių aviganis buvo trečias Amerikos kinologų klubo 50 populiariausių šunų veislių sąraše.

Vokiečių aviganiai yra ganyklinių šunų veislė, garsėjanti drąsa, ištikimybe ir apsauginiu instinktu. Ši veislė yra puikus sargybinis, policijos, karinis, aklųjų vedlys, paieškos ir gelbėjimo šuo. Daugeliui šeimų vokiečių aviganis taip pat yra brangus šeimos augintinis. https://www.haustier365.de/

lt_LTLithuanian