Namai

Vonios praustuvai ir jų gamybinės medžiagos

Renkantis vonios praustuvą svarbu įvertinti jo gamybines medžiagas. Nors rinkoje dominuoja keramikiniai ir marmuriniai vonios praustuvai, vis daugiau dėmesio sulaukia ir įranga iš nerūdijančio plieno ar net medienos. Kad priimtumėte optimalų sprendimą, turite žinoti šių medžiagų privalumus ir trūkumus. Žinoma, svarbu įvertinti ir bendrąsias vonios kambario interjero tendencijas, nepamirštant praktiškumo ir patogaus naudojimo reikalavimų.

Keramikiniai vonios praustuvai

Keramika yra populiariausia medžiaga, vertinama dėl itin geros kainos, higienos ir nesudėtingos priežiūros. Kadangi tokių praustuvų paviršius yra gana lygus, nešvarumai lengvai nuslysta. Šie praustuvai nereikalauja didelių investicijų, todėl atitinka net ir taupančiųjų poreikius. Žinoma, kaip ir bet kuris kitas gaminys, prabangūs keramikiniai praustuvai gali kainuoti net ir kelis tūkstančius eurų. Svarbus šių praustuvų privalumas – itin plati dizaino pasiūla, kuri puikiai derės prie skirtingų interjero sprendimų ir dailiai atrodys tiek klasikiniame, tiek moderniame vonios interjere.

Marmuriniai vonios praustuvai

Vonios praustuvai iš marmuro yra vienas dažniausių šiandieninio pirkėjo pasirinkimų. Tai vonios praustuvai, kurie atrodo itin dailiai bet kuriame interjere, o jų kaina nereikalauja didelių investicijų. Marmuras yra patvari medžiaga, be to, laikui bėgant praustuvų gamintojai iš esmės pašalino daugelį prieš tai buvusių marmurinių gaminių trūkumų, pvz., porėto paviršiaus problemas. Dėl nelygaus paviršiaus į marmurinius praustuvus įsigerdavo nešvarumai, juos buvo sudėtinga valyti ir nemalonu liesti. Vis dėlto, šiandien, taikant modernius technologinius sprendimus, marmuriniai praustuvai gali pasigirti lygiu, patogiai valomu paviršiumi ir itin dailia išvaizda.

Nerūdijančio plieno vonios praustuvai

Nerūdijantis plienas vertinamas dėl savo patvarumo ir higieniškumo. Vis dėlto, plienas pats savaime yra siejamas su gana šalta ir nejaukia medžiaga, todėl paprastai į vonios kambarį plienas nemontuojamas. Nors paprastai tokie praustuvai įrengiami viešose erdvėse, šiandien, augant individualaus dizaino sprendimams, nerūdijantis plienas vis dažniau sutinkamas ir namų interjere. Iš kitos pusės, šių praustuvų dizaino pasirinkimas nėra itin platus, todėl gali nuvilti originalumą vertnančius pirkėjus.

Mediniai vonios praustuvai

Originalaus dizaino mediniai vonios praustuvai yra gana retas pasirinkimas. Šie praustuvai reikalauja išskirtinių interjero sprendimų, dažniausiai yra montuojami kaimo sodyboje ar pirtyje. Kad medinis vonios praustuvas būtų patvarus ir patogus naudoti, būtina ieškoti aukštos kokybės gaminio, o tai reiškia, kad ir praustuvo kaina gali gerokai išaugti. Svarbu pagalvoti ir apie dizaino sprendimus. Paprastai medinių praustuvų asortimentas nėra didelis, todėl gali tekti kreiptis į individualius vonios baldų gamintojus.

lt_LTLithuanian